Turniej „Jeden z 10”

We wtorek  4 kwietnia z okazji 220 rocznicy powstania polskiego hymnu narodowego, w naszej szkole odbył się  Szkolny Turniej Historyczny „Jeden z dziesięciu”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas VI. Jego uczestnicy musieli w trzech etapach wykazać się wiedzą dotyczącą polskiego hymnu. Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Aleksandra Kogut, Robert Momot i Oliwia Mesek. Zaszczytne, I miejsce wywalczyła Oliwia Mesek. Będzie ona reprezentować naszą szkołę podczas miejskiego etapu tego turnieju. II miejsce zajęła Aleksandra Kogut, a na III znalazł się Robert Momot. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Oliwii życzymy sukcesów w następnym etapie!

Przy okazji tego wydarzenia przedstawiono również wyniki Szkolnego Konkursu historyczno – matematycznego ”Czas w historii” , który był przeznaczony dla uczniów klas IV. I miejsce zajął Hubert Makowski,  drugie Marika Pytlarz, a trzecie Olga Plucińska. Kolejno poza podium znaleźli się: Marta Kucharska, Julia Sadoch, Milena Pawlak i Paweł Samul.