Telewizja od kuchni

We wtorek 4 kwietnia uczniowie klasy II b mieli okazję poznać pracę w Pilskiej Telewizji ASTA. Przewodnikiem po tym niezmiernie ciekawym miejscu była pani Patrycja Jankowska – menager ds. operacyjnych, na co dzień przedstawiająca widzom prognozę pogody.

Podczas wycieczki dzieci  zwiedzały pomieszczenia telewizji, gdzie nagrywa się oraz montuje programy, które do tej pory oglądały tylko na szklanym ekranie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się tzw. Greenbox,  czyli pomieszczenie pozwalające wkomponowywać uczestników programu                 w różnorodne wirtualne tło. Uczniowie wzięli udział w tej wspaniałej zabawie      i oglądali siebie na ekranie komputera w scenerii przedstawiającej łąkę, góry czy drapacze chmur Nowego Jorku.

Spotkanie w telewizji zrobiło na uczniach wielkie wrażenie i pozostanie dla nich miłym wspomnieniem. Serdecznie dziękujemy pracownikom Telewizji ASTA za zorganizowanie tego bardzo ciekawego spotkania.