Uprawiamy rośliny

We wtorek 4 kwietnia uczniowie klasy I b gościli w klasie pracownika Centrum Ogrodniczego „Iglak” pana Łukasza.

Na początku spotkania gość zaprezentował nasiona różnych roślin, narzędzia i  sprzęt, którym posługuje się ogrodnik podczas domowej uprawy roślin. Następnie, odwołując się do doświadczeń dzieci, omówił kolejne etapy prowadzenia hodowli roślin. Później dzieci pod kierunkiem fachowca – ogrodnika przystąpiły do praktycznego działania. Siały rzeżuchę i sadziły cebulki roślin ozdobnych oraz cebulkę „dymkę”. Pod koniec spotkania mali ogrodnicy rozmawiali z panem Łukaszem o warunkach jakie należy spełnić, aby rośliny prawidłowo się rozwijały. Znawca ogrodnictwa w bardzo interesujący sposób poprowadził zajęcia. Dzieci najpierw z zainteresowaniem przysłuchiwały się opowieściom o roślinach, a później z dużym entuzjazmem sadziły swoje roślinki w małych doniczkach.. Teraz pozostało im tylko prowadzenie obserwacji przyrodniczych. Będą podlewały i pielęgnowały swoje roślinki, aż urosną.

Bardzo serdecznie dziękujemy Firmie Ogrodniczej „Iglak” za zorganizowanie tego typu zajęć, a panu Łukaszowi  za profesjonalne ich przeprowadzenie. Kolejne spotkanie z pracownikiem Centrum Ogrodniczego odbędzie się już wkrótce, bowiem pierwszaki zostały zaproszone do „Iglaka”. Tym razem zajęcia będą odbywały się w naturalnym środowisku.