Miejski etap konkursu „Ja i przyroda”

7 kwietnia w naszej szkole odbył się miejski etap konkursu „Ja i przyroda”.

Do udziału w nim zakwalifikowały się 3 – osobowe drużyny najlepszych przyrodników z dwóch szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 i naszej „piątki”.

W pierwszym etapie konkursu dziewczynki (konkurs był zdominowany przez płeć piękną) musiały rozwiązać test składający się z 25 pytań. Pytania dotyczyły wiedzy z ekologii, ochrony przyrody i wiadomości o parkach krajobrazowych. W kolejnym etapie zadaniem uczestniczek było rozpoznanie gatunków roślin i zwierząt oraz najbardziej charakterystycznych obiektów znajdujących się w parkach krajobrazowych Wielkopolski.

Po podliczeniu punktów zwyciężczyniami konkursu okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2. To one właśnie będą reprezentować nasze miasto w konkursie wojewódzkim, który odbędzie się w Chalinie.