Wiersze znane i mniej znane

W czwartkowy ranek 20 kwietnia uczniowie klasy III a w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych wzięli udział w cyklicznej imprezie czytelniczej. Tym razem tematem przewodnim spotkania były „Wiersze znane i mniej znane”.

Trzecioklasiści w celu przypomnienia sobie najbardziej lubianych i poznania nowych, nieznanych jeszcze wierszy najbardziej lubianych polskich poetów, wzięli „na warsztat” utwory Juliana Tuwima i Wandy Chotomskiej. Dzieciom czytała mama jednego z uczniów Pani Pożarska. Do recytacji niektórych, najbardziej wpadających w ucho wierszy, przyłączyli się uczniowie. Takim wierszykiem okazała się „Rzepka”, którą dzieci niemal całą znają na pamięć. Jak się okazało, wspólna recytacja była dla trzecioklasistów wspaniałą zabawą. Po wierszach Tuwima przyszła kolej na utwory Wandy Chotomskiej, które szybko zyskały wielką sympatię uczniów. Tak się rozochocili, że sami chcieli czytać wiersze swoim kolegom. I tak swoją interpretację wiersza „Trąba” przedstawiła Julka Krawczyk. Dla innych niestety nie starczyło czasu, ale przecież to nie ostatnie spotkanie trzecioklasistów z wierszami. Pod koniec spotkania zaproszona mama otrzymała w podziękowaniu za piękne czytanie miły upominek.