Turniej historyczny „Jeden z 10”

W czwartek 20 kwietnia z okazji 220 rocznicy powstania polskiego hymnu narodowego, w naszej szkole odbył się  Miejski Turniej Historyczny „Jeden z dziesięciu”. W turnieju wzięli udział przedstawiciele dziesięciu szkół podstawowych z naszego miasta. Jego uczestnicy musieli w trzech etapach wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski z przełomu XVIII i XIX wieku ze szczególnym uwzględnieniem okoliczności powstania hymnu. Autorem pytań był starszy kustosz Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile Pan Marek Fijałkowski. Turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego. Do finału zakwalifikowała się  reprezentantka Zespółu Szkół nr 1 Julia Kowalik, Martyna Budniok z Zespółu Szkół nr 2 oraz Michał Najdek z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Po zaciętej i emocjonującej walce III miejsce zdobył Michał Najdek, II miejsce wywalczyła Julia Kowalik, a zwyciężczynią została Martytna Budniok. Atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursu ufundowali Prezydent Miasta Piły, Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile,  Philips Lighting Poland oraz Szkoła Językowa Old School. Laureatom serdecznie gratulujemy!