Kartka urodzinowa dla królowej

W kwietniu uczniowie klas starszych i młodszych wykonywali kartę urodzinową dla królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. 21 kwietnia monarchini obchodzi swoje 91 urodziny. Oficjalne jednak obchody urodzin brytyjskiego monarchy odbywają się w czerwcu. Tradycję tą zapoczątkował król Jerzy II, który urodził się w grudniu. Uznał, że nie chce świętować w tak zimnym okresie i przeniósł je na okres wiosenno – letni. Nasi uczniowie postanowili wysłać życzenia już w kwietniu. Dlatego dzieci, pod opieką nauczycielek języka angielskiego przygotowali dla królowej kartkę urodzinową. Pracy było co nie miara, bo kartka miała, a wręcz musiała być królewska. Uczniowie klas szóstych wykonali według własnego projektu karty z życzeniami w języku angielskim. Młodsi uczniowie natomiast narysowali portrety królowej. Wszystkie prace zostały zebrane i stworzono z nich ogromną kartkę urodzinową, którą wraz z listem wysłano do królowej. Teraz uczniowie cierpliwie czekają na odpowiedź.