Dbamy o naszą planetę

21 kwietnia uczniowie klasy 6 b uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi, który odbył się w Parku na Wyspie. Podczas tego wydarzenia szóstoklasiści mogli podziwiać pokaz artystów z grupy „Samba Planet”, występy uczniów z Klasy Patronackiej SP 2 oraz przedstawienie „Siwy Dym” w wykonaniu grupy „Pszczółki” z przedszkola w Jastrowiu. Obejrzeli również ekologiczny pokaz mody i wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu „Muzolaki”. Mimo wietrznej i dość chłodnej pogody mieli w sobie dużo pozytywnej energii. W błyskawicznym tempie rozgrzał ich wspólny taniec, śpiew i wykrzykiwanie ekologicznych haseł. Uczniowie polecają wszystkim udział w happeningach, których głównym celem jest ochrona środowiska, dbanie o czyste powietrze, wodę i glebę. To przecież wyrabianie nawyku segregacji odpadów oraz uświadamianie o zbiorowej odpowiedzialności za naszą planetę.