Z wizytą u strażników

27 kwietnia uczniowie klasy II a odwiedzili pilską siedzibę Straży Miejskiej. Tam miło przyjęła ich pani strażnik, która poprowadziła spotkanie. Na wstępie dzieci poznały nowy numer 986 ,którego nie znali, a który jest numerem do Straży Miejskiej. Uczniowie dowiedzieli się w jakie przypadki należy zgłaszać właśnie pod tym numerem telefonu. Następnie przypomnieli sobie pozostałe numery alarmowe – z tym  nie mieli żadnych problemów. Potem pani strażnik zaprosiła dzieci do sali, gdzie mogły praktycznie utrwalić umiejętności dotyczące pierwszej pomocy. Drugoklasiści wykonywali sztuczne oddychanie i uciski klatki piersiowej na fantomach. Doskonalili również wzywanie przez telefon karetki pogotowia. Wszyscy w parach ćwiczyli układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej. Drugoklasiści wykazali się dużą znajomością  podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Po kolejnych już zajęciach ich umiejętności w tym zakresie są większe, co można było zauważyć po sprawności i pewności wykonywania zadań.