Wszystko o cukrzycy

W ramach zadań przewidzianych w programie wychowawczym szkoły,  w piątek 27 kwietnia zorganizowane zostało spotkanie z panią Ireną Mendyką – przewodniczącą Koła Przyjaciół Dzieci z Cukrzycą, działającego przy pilskim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.  Udział w nim wzięli uczniowie klas IV – VI naszej szkoły. Pani Irena Mendyka zapoznała młodzież z przyczynami powstawania choroby, jej objawami oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy. Szczególną uwagę zwróciła również na odpowiednią dietę, najzdrowszą dla właściwego funkcjonowania organizmu.

Cukrzyca jest chorobą, z którą z roku na rok boryka się coraz więcej ludzi. W dużym stopniu dotyczy ona dzieci w wieku szkolnym. Nasza szkoła już od wielu lat jest otwarta na problematykę dotyczącą  objawów i sposobów postępowania w przypadku powikłań, jakie mogą być jej przyczyną. Grono pedagogiczne posiada niezbędną wiedzę i umiejętności odpowiedniego reagowania na przypadki hipoglikemii lub hiperglikemii.

Spotkanie bardzo zainteresowało uczniów i z pewnością pozwoliło im zrozumieć, czym jest cukrzyca, a co najważniejsze, jak należy postępować z koleżankami i kolegami dotkniętymi tym schorzeniem. Dziękujemy serdecznie pani Irenie Mendyce za to niezwykłe i cenne spotkanie.