Legendy,legendy

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz realizacji projektu edukacyjnego „W świecie polskich legend” uczniowie klasy II a spotkali się w bibliotece szkolnej na wspólnym czytaniu.

Tym razem dzieciom czytała pani Agnieszka Kubacka, mama jednego z uczniów. Dzieci wysłuchały dwóch legend. Pierwsza była związana z postacią Króla Zygmunta III Wazy i powstaniem kolumny, która stoi na warszawskiej starówce. Druga legenda pochodziła z książki „Legendy rycerskie” i opowiadała o wielkim polskim rycerzu, jakim był Zawisza Czarny z Grabowa. Dzieci wiedzą już, skąd wzięło się używane do dziś powiedzenie „Polegać na kimś jak na Zawiszy”. W maju dzieci będą miały okazję poznać następne legendy związane z naszym krajem.