Rozmowy nie tylko kulinarne

W piątek 28 kwietnia uczniów klasy VI b odwiedziła Pani Ewelina Golec, absolwentka naszej szkoły. Na co dzień Pani Ewelina pracuje w szkolnej stołówce. Podczas spotkania uczniowie mogli porozmawiać z gościem o wspomnieniach ze szkolnych lat. Dowiedzieli się, że wychowawczynią Pani Eweliny była obecna Pani dyrektor Anna Stefanowicz. Szóstoklasiści oglądali też klasową kronikę oraz zdjęcia z czasów szkolnych. Przypomnijmy, że były to lata 80. Pani Ewelina opowiedziała dzieciom o licznych sukcesach swojej córki Oliwii Golec, która także jest absolwentką „piątki” oraz prymusem szkoły. Pokazała bardzo dużą liczbę dyplomów, wyróżnień oraz świadectw szkolnych swojej córki i tym samym zachęcała uczniów do aktywnego udziału w życiu klasy i szkoły. W kolejnej części spotkania młodzież zagrała w grę „Milionerzy” o tematyce kulinarnej. Okazało się, że muszą rozszerzyć swoją wiedzę na temat gotowania. Pani Ewelina ogłosiła także konkurs na najciekawsze menu do szkolnej stołówki. Z wielką chęcią szóstoklasiści będą układać propozycje dań obiadowych. Pod koniec spotkania nasz gość opowiedział nam o swojej pasji, którą jest czesanie i upinanie włosów. Pani Ewelina w błyskawicznym tempie wykonała kilka fryzur. Klasa była pod ogromnym wrażeniem. Fryzury wzbudziły zainteresowanie nawet wśród chłopaków. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć na żywo, jak plecie się warkocze. To było bardzo udane spotkanie. Uczniowie  mają nadzieję, że Pani Ewelina jeszcze ich odwiedzi.