Hotel promujący legendy o Pile

W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz realizacji projektu edukacyjnego „W świecie polskich legend„ uczniowie klasy II a wzięli udział w niezwykłej imprezie czytelniczej połączonej z wycieczką do najbardziej znanego hotelu w Pile.  W piątek 6 maja udali do hotelu Gromada, gdzie  nie tylko zwiedzili cały obiekt, ale wysłuchali również pięknej legendy związanej z naszym miastem. Była to legenda pochodząca z książki Joanny Kin ”O Leszku, Kalinie i studni nieszczęścia”. Drugoklasiści  przed wejściem do hotelu otrzymali imienne karty pobytu gościa hotelowego. Największą chyba atrakcją dla drugoklasistów był widok z ostatniego piętra budynku, gdzie mogli podziwiać panoramę naszego miasta z lotu ptaka. Była to dla nich fajna lekcja orientacji w terenie, bo uczniowie próbowali odnaleźć  wskazane przez nauczyciela obiekty. Nie wszystkim się to udało, ale przynajmniej dzieci mogły zachwycać się nieznanym dotąd, a pięknym widokiem Piły.  Uczniowie mogli obejrzeć także niektóre pokoje gościnne, sale okolicznościowe oraz stołówkę. Poza tym obejrzeli miejsca hotelu zazwyczaj niedostępne dla gości. W jednej z takich sal wysłuchali wspomnianej wcześniej legendy. Dla wielu atrakcją była sama przejażdżka windą. Drugoklasiści byli zachwyceni pobytem  w hotelu, a przecież codziennie idąc ulicami miasta mijają go na swojej drodze. Miejsce niby znane, a kryje w sobie tyle tajemnic.