Zaczarowane czytanie

Nie od dziś wiadomo, że opowieści najlepiej się słucha, gdy czyta ktoś niesamowity. Dlatego uczniowie klasy III a zaprosili do wspólnego czytania Panią wiceprezydent miasta Beatę Dudzińską. Było to kolejne spotkanie z książką, mające na celu podnoszenie kompetencji czytelniczych uczniów. Lekturę stanowiła niezwykle ciepła książka dla dzieci, mówiąca o wielkich, ważnych i trudnych sprawach.  Jej tytuł to „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”. Pani wiceprezydent wprowadziła małych słuchaczy w serdeczny, miły i wręcz zaczarowany nastrój. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały opowieści o miłości oraz o odwadze. Warto wspomnieć, że lekturę wybrały samodzielnie. Zachęceni przez gościa trzecioklasiści postanowili również pochwalić się swoimi umiejętnościami czytelniczymi. Malwina Kedziora, jedna z uczennic klasy III a samodzielnie i wręcz artystycznie przeczytała jedną z opowieści. Dla innych niestety nie starczyło czasu, ale dzieci pocieszają się, że Pani wiceprezydent jeszcze je odwiedzi. Po lekturze młodzi czytelnicy chętnie dyskutowali z gościem na temat uczuć, które nam towarzyszą w codziennym życiu. Pod koniec imprezy  uczniowie serdecznie podziękowali Pani wiceprezydent za to niezwykłe i pełne serdeczności spotkanie.

Bardzo się cieszymy, że w akcję promowania literatury i czytelnictwa wkraczają osoby znane. Pani Beacie Dudzińskiej dziękujemy za chęć włączania się w działania promujące słowo drukowane. Dzieci po spotkaniu były bardzo zadowolone. Jedno jest pewne! Pani wiceprezydent czytać potrafi znakomicie i ma fantastyczny kontakt z dziećmi. Dziękujemy!!!