Nowalijki, nowalijki…

W czwartek 11 maja uczniowie klasy I b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Dzień dla zdrowia”. Zajęcia propagowały zdrowy styl życia. Była więc mowa o higienie osobistej, uprawianiu sportu, ale przede wszystkim o odpowiedniej diecie i racjonalnym odżywianiu. Najpierw dzieci zapoznały się ze zgromadzonymi w klasie nowalijkami, a wiec sałatą, rzodkiewką, ogórkami, pomidorami i szczypiorkiem. Uczyły się je rozpoznawać i omawiały cechy charakterystyczne. Potem wypowiadały się na temat wpływu nowalijek na nasze zdrowie. Następnie udały się do szkolnej stołówki, gdzie podczas zajęć kulinarnych przygotowywały drugie, zdrowe śniadanie. Pracowały w skupieniu i wielkim zaangażowaniem. Wykazały się niesamowitą pomysłowością w „tworzeniu” kolorowych, pełnych witamin, zdrowych i smacznych kanapek. Potem z wielkim apetytem „spałaszowały” własnoręcznie przygotowane małe arcydzieła kanapkowe.