W muzeum

19 maja klasa III a wybrała się na wycieczkę  do Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Dzieci dowiedziały się kim był Stanisław Staszic. Poznały jego zainteresowania, działalność społeczną, polityczną, dorobek w dziedzinie nauki oraz osiągnięcia na rzecz kraju. Oglądały gabloty, w których są przechowywane różne pamiątki związane z jego życiem.  Po wysłuchaniu życiorysu Staszica i zwiedzeniu jego domu dzieci stwierdziły, że był on jednym z najwybitniejszych polskich postaci. Wybitny uczony, filozof, przyrodnik, działacz, pisarz polityczny, wielki Polak, który wiele zrobił dla rozwoju swojego kraju. Następną atrakcją w muzeum było oglądanie zbiorów pilskich kolekcjonerów. Trzecioklasiści podziwiali stare fotografie z XIX wieku ukazujące nasze miasto oraz postacie ludzi żyjących w tamtych czasach. Poza tym uczniowie obejrzeli porcelanę, sprzęt i inne rzeczy codziennego użytku z epoki. Czas spędzony w muzeum upłynął dzieciom bardzo ciekawie.