W świecie owadów

W maju klas II a i II c wybrały się na całodniową wycieczkę do Parku Owadów  „Owadogigant” w Lubnicy. Wycieczkę poprzedziły lekcje poświęcone życiu i budowie owadów, które miały uczniom przybliżyć ich świat. Drugoklasiści zaraz po przyjeździe zwiedzali cały kompleks przyrodniczy z wyznaczonym przewodnikiem. Przeszli cały szlak, gdzie oglądali i słuchali z zainteresowaniem ciekawostek o muchach, pszczołach, ważkach, żukach i innych owadach. Obserwując  gigantyczne sylwetki tych stworzeń, poznawali ich budowę, sposób poruszania się i cechy charakterystyczne. Niektórzy samodzielnie czytali wiadomości, które umieszczono na tabliczkach obok każdego zwierzaka. Największe  wrażenie wywarł na dzieciach ogromny pająk i pszczoła. Były one przepięknie wykonane. Następnym punktem programu była zabawa z „prawdziwymi piratami”. Dzieci musiały słuchać rozkazów, szukać złota oraz ukrytego skarbu. Czytając dokładnie mapę odnaleźli skarb, którym były pamiątki z pobytu w Parku „Owadogigantów”. Po zjedzeniu pysznego obiadu był czas na zabawę i  przyjemności. Dzieci pływały małymi łódeczkami, jeździły na gokartach i zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni. Ostatnim punktem wycieczki były oczywiście zakupy w sklepie z upominkami. Wszyscy bardzo się cieszyli, że dopisała nie tylko słoneczna pogoda, ale również wspaniałe humory. Dzieci wracały do Piły niechętnie, niektórzy chcieli wydłużyć swój  pobyt. Wycieczka dała uczniom ogrom radości, ale przede wszystkim poszerzyła ich wiedzę z edukacji przyrodniczej.