W centrum ogrodniczym

W czwartek 18 maja  uczniowie klasy I b  wybrali się na wycieczkę do Centrum Ogrodnictwa „IGLAK”. Tam oczekiwał już na dzieci pan Łukasz – pracownik „IGLAKA”. Było to już kolejne spotkanie  z sympatycznym znawcą ogrodnictwa. Poprzednio pan Łukasz gościł w naszej szkole. Wówczas przeprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których pierwszaki poznały tajniki uprawy roślin w warunkach domowych.

Pan Łukasz oprowadził  uczniów przez kolejne działy Centrum i omówił, czym konkretnie zajmuje się firma ogrodnicza. Dzieci rozpoczęły wędrówkę od stoiska z różnorodnymi nasionami. Następnie przeszły do działu z sadzonkami warzyw i kwiatów, gdzie rozpoznawały rośliny. Omawiały również warunki jakie należy spełnić, aby rośliny prawidłowo się rozwijały. Kolejne miejsce, które zaciekawiło dzieci, to stoisko z narzędziami ogrodniczymi. Pan Łukasz demonstrował wybrane  narzędzia i wyjaśniał do jakich prac w ogródku są wykorzystywane. Oczywiście nie ominięto miejsca, w którym można dokonać zakupu różnego rodzaju ziemi ogrodniczej, nawozów naturalnych, kory itp. Jednak szczególną atrakcją dla dzieci było miejsce, w którym przebywają kozy. Pierwszaki dowiedziały się, czym odżywiają się te zwierzęta, co jest ich największym przysmakiem. Co odważniejsi, pod czujnym okiem pana Łukasza  mogli podać kozim łakomczuchom marchew, jabłka czy liście kapusty. Zmęczeni, ale zadowoleni z przebiegu wycieczki dzieci wróciły do szkoły, gdzie dzieliły się wrażeniami z kolegami z innych klas. Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom Centrum Ogrodniczego „IGLAK” za umożliwienie poznania działalności firmy ogrodniczej.  Panu Łukaszowi składamy szczególne podziękowania za profesjonalne przygotowanie i omówienie zagadnień związanych z uprawą warzyw i roślin ozdobnych oraz bardzo ciepły stosunek do dzieci.