Przedszkolaki w bibliotece

29 czerwca szkolną bibliotekę odwiedziły sześciolatki z grupy „Pszczółek” z Przedszkola nr 6 w Pile.

Nie była to pierwsza wizyta przedszkolaków w szkole. W zeszłym tygodniu dzieci zwiedzały szkolne sale i inne ciekawe zakamarki. Teraz wzięły udział w imprezie czytelniczej. Była ona podzielona na dwie części. Najpierw „Pszczółki” wysłuchały kilku wierszy Wandy Chotomskiej. Potem zapoznały się z dwoma opowiadankami autorstwa Grzegorza Kasdepke o Francji i Hiszpanii, pochodzącymi z książki „Z piaskownicy w świat”. Następnie udały się na boisko, gdzie uzbrojone w białą i kolorową kredę rysowały scenki zaczerpnięte z wcześniej wysłuchanych opowieści. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę i soczek. Z większością z dzieci spotkamy się już niebawem, bo we wrześniu.