29 maja klasa V b wybrała się do Izby Pamięci poświęconej czasom PRL – u i II wojnie światowej.

Jest ona prowadzona przez Stowarzyszenie Miłośników Munduru.  Grupa ta dba, aby historia i kultura PRL – u nie zniknęła wraz z ich pokoleniem.

Uczniowie odwiedzili 3 sale. W pierwszej poznali dawne narzędzia rolnicze. Następnie udali się do pomieszczenia, w którym znajdowały się przedmioty z dzieciństwa naszych rodziców lub dziadków. Były tam pierwsze pralki, telewizory, telefony, aparaty fotograficzne i klisze.  Uczniowie mogli obejrzeć film ze starej kliszy, zobaczyć sklep z lat 80 – tych oraz dawne szkolne ławki.     Przekonali się także,  jak pisało się kiedyś prawdziwym piórem przy pomocy kałamarza. Kolejną stacją były pamiątki po Wojsku Polskim. Uczniowie przymierzali  czapki wojskowe, zobaczyli starą radiostację, komputer czy broń.  Ta sala przypadła do gustu szczególnie chłopcom.

Piątoklasiści przekonali się, że lekcje w terenie potrafią równie dużo nauczyć, jak te w szkolnych murach.