Piła według Jaśka

1 czerwca uczniowie klasy IV a oraz IV b wzięli udział w Historycznej Grze Miejskiej „Piła według Jaśka” zorganizowanej przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Pile.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie zamienili się w prawdziwych detektywów i poszukiwaczy przygód. Spotkanie rozpoczęło się w Bibliotece Pedagogicznej. Na początku dzieci wzięły udział w próbie pobicia rekordu Guinessa w czytaniu książek. Następnie podzielili się na dwie grupy, których nazwy związane były z naszym miastem. I tak grupa „Polonia Piła” pod opieką pani Marty Krysiak i grupa „Piekarska”, której opiekunem była pani Izabela Piwowarska, wyposażone w mapy ruszyły w miasto.

W każdym z 9 punktów, do których należało dotrzeć, czekały zadania do wykonania. Niektóre osobiście wręczali czekający tam przewodnicy, inne uczniowie musieli znaleźć sami, a rozwiązania przesłać na podany numer telefonu. Za każdy zaliczony etap otrzymywali jedną literę, która utworzyła hasło i jedną cyfrę do numeru telefonu. Pod numer wysłali utworzone hasło udowadniając tym samym wykonanie wszystkich zadań.

Stacje znajdowały się w krużgankach przy Kościele Św. Antoniego, Domu Staszica, Księgarni „Dom Ksiażki”, Domu Pomocy Społecznej, Hotelu Rodło, Księgarni przy ul. Bydgoskiej oraz przy Bulwarach Chattelerault, Studni Nieszczęścia i na Wyspie. Jako pierwsza grę ukończyła grupa „Polonia Piła”, a uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę.

Gra była nie tylko świetną zabawą, ale także kopalnią wiedzy, za co dziękujemy pani Barbarze Moskal i pani Małgorzacie Olejnik z Biblioteki Pedagogicznej w Pile.