Kocham Cię mamo, kocham Cię tato!

5 czerwca, we wtorkowe, słoneczne popołudnie uczniowie klas II postanowili  uczcić miniony Dzień Mamy oraz zbliżający się Dzień Taty wspólną zabawą, zmagając się w różnych konkurencjach na Turnieju Rodzinnym. Turniej przebiegał pod hasłem „Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato!”. Dzieci przywitały swoich rodziców wierszem i piosenką. Zintegrowane obie klasy podzielone zostały na 3 zespoły. Każda grupa była oznaczona innym kolorem. Zespołom przewodzili rodzice, a niekiedy starsze rodzeństwo. Większość konkurencji miała charakter sportowy, ale nie zabrakło  także innych zadań. Uczestnicy zabawy układali puzzle przedstawiające rodzinę oraz tworzyli rymowanki na temat rodziny. Dużo radości sprawiła wszystkim wcale niełatwa konkurencja, polegająca na przenoszeniu dzieci na kocykach. Rywalizacja miedzy drużynami była zacięta, ale zdrowa i przyjazna.  Po podsumowaniu punktów okazało się, że najszczęśliwszym kolorem turnieju był kolor żółty. Nagrodą za wspaniałą zabawę dla każdej klasy była kolorowa piłka i pamiątkowy dyplom.

Po zakończeniu sportowych zmagań uczniowie wraz z wychowawczyniami zaprosili rodziców do sal, gdzie przygotowany był słodki poczęstunek. Dzieci jeszcze raz złożyły najukochańszym osobom serdeczne życzenia i wręczyli im własnoręcznie wykonane serduszka.

Rodzinne zmagania przebiegały w przyjaznej atmosferze, w przekonaniu, że najwięcej  radości przynosi dzieciom i ich rodzicom wspólnie spędzony czas.