Turniej tabliczki mnożenia

13 czerwca odbył się finał Szkolnego Turnieju Tabliczki Mnożenia klas III. Zmierzyli się w nim najwytrawniejsi znawcy tej niełatwej dziedziny. W pierwszym etapie wszyscy trzecioklasiści musieli rozwiązać test. Do finału kwalifikowała się trójka najlepszych matematyków z każdej klasy. Kolejny etap był wzorowany na popularnej grze telewizyjnej „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie odpowiadali na bardzo trudne i podchwytliwe pytania. Każdy miał prawo popełnić 2 błędy, a przy trzecim odpadał z gry. Na końcu czterech najlepszych graczy rywalizowało przy pomocy aplikacji mobilnej „Tabliczka mnożenia”. Mistrzynią okazała się Martyna Serwatka z klasy III c. Tytuł wicemistrzyni wywalczyła Nadia Nowak z klasy III d. Trzecie miejsce zajął Wojciech Markiewicz z III a, a czwarte, Bartosz Sławiński z  III c.

Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy znakomitej znajomości tabliczki mnożenia.