W pilskiej sieci nie ma śmieci

13 czerwca klasy I b i II a udały się do Inwest – Parku  w Pile,  gdzie odbyły się warsztaty edukacyjne pod nazwą ”W pilskiej sieci nie ma śmieci”. Zajęcia związane były z zanieczyszczeniem naszej kanalizacji  domowymi odpadami.  Na przywitanie dzieci wysłuchały „Słówka do małych przyjaciół wody”, w którym organizatorzy w sposób bardzo przyjazny zainteresowali małych słuchaczy tematyką zajęć. Do uczniów przemówiła Pani Ziemia – Natura ubrana w piękną kwiecistą suknię.   Mówiła o swoich troskach i  pragnieniach. Następnie  uczestnicy obejrzeli  krótkie filmy  edukacyjne ilustrujące konsekwencje wrzucania do sieci kanalizacyjnej wszelkich odpadów domowych. Po emisji tego materiału zaproszono  dzieci do wspólnej zabawy muzyczno – ruchowej, której przesłaniem była nauka dbałości o nasze środowisko. Ostatnim punktem warsztatów był quiz z nagrodami. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy, odpowiadając na pytania zadawane przez Żółwie  Ninja. Na zakończenie wszyscy otrzymali prezenty w postaci niebieskiej maskotki przedstawiającej kropelkę wody. Poza tym uczniowie dostali ciekawe broszurki.  Uczestnicy warsztatów byli również zaproszeni na degustację wody z pilskich kranów.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę z dziedziny ekologii i ochrony środowiska. Zrozumiały też, że zgodnie z hasłem „ W pilskiej sieci nie ma śmieci”, nie wolno wrzucać do muszli i zlewu żadnych odpadków. Uczniowie obiecali, że nie będą tego robić ani teraz ani później.