Pełne przyrody ogródki działkowe

Uczniowie klasy II b po raz kolejny zatęsknili za bezpośrednim kontaktem z przyrodą, dlatego z wielką radością przyjęli  propozycję wycieczki do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Za Parkiem”. Prezesem tego Ogrodu jest pan Czesław Wiśniewski, który oczekiwał dzieci przed wejściem i oprowadził je po najciekawszych i najpiękniejszych działkach. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w słowa pana Czesława. Uważnie obserwowali i zachwycali się starannością upraw warzyw, owoców i kwiatów, których aromatyczna woń rozchodziła się po całym terenie. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się także  fantazyjne domki, które są prawdziwą ozdobą niejednej działki.

Po zakończeniu zwiedzania „przewodnik” zaprosił uczniów na teren przy świetlicy, gdzie nastąpił czas wspaniałej zabawy i prawdziwego aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzieci ugoszczone zostały słodkościami oraz soczkiem, dostały pamiątkową plakietkę oraz piękną przyrodniczą książkę o przyrodzie doliny nadnoteckiej.  Na zakończenie pobytu na działkach zostały zaproszone na przyszłoroczna imprezę z okazji Dnia Dziecka. Z pewnością skorzystamy z zaproszenia, a panu Czesławowi Wiśniewskiemu  dziękujemy  za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie niezwykle interesującej wycieczki.