Pierwszaki poznają świat z „Martynką”

6 października klasa I a gościła w bibliotece szkolnej. W ramach realizacji projektu edukacyjnego poznawali pierwsze przygody wesołej i mądrej bohaterki książek z serii „Martynka”Opowiadania o przygodach tytułowej bohaterki czytała dzieciom mama jednego z uczniów Pani Mańczak. Dzieci wysłuchały tekstu o wyprawie do zoo. Poznały wiele ciekawostek o lwach, małpach i hipopotamach. Dowiedziały się na przykład, że noworodek hipcia waży 30 kilogramów i próbowały porównać go z ludzkim maleństwem. Pod koniec wizyty dzieci podziękowały mamie Stasia pięknym kolorowym wrzosem. Mamy nadzieję, że dzięki takim lekturom pierwszaki złapią „bakcyla” czytania i w przyszłości staną się prawdziwymi molami książkowymi.