Trudne słowo empatia

18 października w ramach realizacji projektu edukacyjnego klasa III b wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej.Od początku października uczniowie realizują projekt edukacyjny „Zwierzęta też czują”. Poznali już serię książek dla dzieci o zwierzętach, teraz przyszedł czas na poznanie trudnego dla nich słowa „empatia”. W bibliotece Pedagogicznej trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach „Trochę o empatii” przygotowanych specjalnie dla nich przez Panią Lidię Bochan. Dzieci poznały znaczenie słowa empatia. Zapamiętały je dobrze, ponieważ zajęcia były poparte przykładami z życia i obrazami. Pod koniec uczniowie mogli sprawdzić zapamiętane informacje podczas zabawy z tablicą interaktywną. Poza tym każde dziecko mogło zaprojektować rysunek lub znak graficzny dotyczący tematu. Wszystkie prace po zakończeniu projektu zostaną wyeksponowane w holu szkoły.