Pierwszaki na tropach przyrody

17 października, w piękny, słoneczny i ciepły dzień uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego Dyrekcji Lasów Państwowych w Kalinie. Pierwszoklasistów  powitała pani leśnik, która zaprosiła wszystkich na długi spacer po lesie. Dzieci zafascynowane opowiadaniem  z wielkim zainteresowaniem  podziwiały piękno i bogactwo otaczającej przyrody. Pierwszaki zbierały i poprawnie nazywały napotkane pajączki, ślimak czy żabki. Obserwowały ogromną, kolorową gąsienicę, podziwiały zwinne, bawiące się na drzewach wiewiórki, nasłuchiwały mieszkających w lesie ptaków. Z wielką fascynacją przyglądały się roślinom leśnym. Tuliły się do drzewa, zwanego Kubą. Dotykały i wąchały liście lipy. Podziwiały grzyby jadalne i trujące. Wiedziały, że nie wolno ich niszczyć, ponieważ są pożywieniem dla zwierząt. Dzieci poznały wiele tajemnic  związanych z lasem. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą przyrody. Mamy nadzieję, że  zawsze będą pamiętać, jak należy szanować las, żyjące w nim zwierzęta i rośliny. Po długim spacerze na wycieczkowiczów czekało ognisko, w którym piekły się kiełbaski. Po obfitym posiłku dzieci przystąpiły do zabaw sportowych. Skakały w dal, pokonywały tor przeszkód, rozwiązywały zagadki, grały w piłkę nożną.  Czas niestety mijał bardzo szybko i uczniowie musieli się pożegnać z panią leśnik i wrócić do szkoły. Na pewno wrócą do Kaliny za rok, by ponownie mile spędzić czas, ale przede wszystkim jeszcze bardziej pogłębić wiedzę na temat lasu.