Jem zdrowo, żyję zdrowo

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo – żyję zdrowo” uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kuklińską gościli pracowników firmy „Naturhaus”. Panie dietetyczki przygotowały bardzo interesującą prelekcję na temat zdrowych produktów, które powinny na stałe zagościć w menu ucznia. Trzecioklasiści z zainteresowaniem słuchali czego powinni się wystrzegać, co jeść z umiarem, a co jest zabronione w ich diecie. W niektórych kwestiach uczniowie potrafili swoją wiedzą i świadomością zaskoczyć nawet gości. Na przykład tym, że wszyscy mieli w plecaku butelki z wodą, którą popijali. Mając już kilka zajęć o tematyce zdrowotnej dzieci wiedziały, jak ogromne znaczenie dla ich organizmu ma woda. Zaskoczeniem była dla dzieci informacja, że w butelce coli znajduje się około 20 kostek cukru. Panie dietetyczki podkreślały fakt, że należy czytać etykiety i oczywiście odżywiać się racjonalnie i z głową. Uczniowie obiecali, że ograniczą jedzenie słodyczy, a to pierwszy krok do wyeliminowania ich z jadłospisu. Na spotkaniu trzecioklasiści dowiedzieli się również, że do dietetyka zgłaszają się otyłe dziewięcio i dziesięciolatki z podwyższonym ciśnieniem i cholesterolem, który jest skutkiem złego odżywiania. Uczniowie otrzymali upominki – kolorowankę oraz krzyżówkę o tematyce zdrowotnej, Zajęcia były interesujące i podniosły poziom rozwoju świadomości uczniów w dziedzinie zdrowego odżywiania się.