Jestem smart

13 listopada w naszej szkole odbył się dzień pod hasłem
„Jestem smart” czyli dzień z wykorzystaniem narzędzi TIK. Uczniowie mogli wykorzystywać mobilne urządzenia na lekcjach w celach edukacyjnych. Elementy zajęć także przeprowadzano z użyciem nowoczesnych technologii!

Od samego rana uczniowie mogli skanować kody QR, które były wywieszone na szkolnych korytarzach. Zawierały one pytania z różnych przedmiotów. Odpowiedź na nie można było uzyskać korzystając z Internetu, który był w tym dniu ogólnodostępny. Każdy nauczyciel klas III – V wykorzystywał na zajęciach gry interaktywne lub aplikacje, filmy czy prezentacje dostępne na portalach edukacyjnych.

Lekcje wypełnione były  zadaniami utworzonymi  w programie „Learning aps” oraz „Kahoot”. Bardzo przydatny okazał się skaner kodów QR. Na zajęciach z języka polskiego dzieci zmagały się na przykład z pytaniami dotyczącymi części mowy ułożonymi  w formie gry „Milionerzy”. Uczniowie mieli okazję także tworzyć wspólną tablicę w programie Padlet. Każdy mógł sprawdzić nie tylko swoją wiedzę, ale także umiejętności korzystania ze smartphonów lub tabletów.

Chętni uczniowie klas II i III wzięli udział w warsztatach programowania w programie Scratch Junior. Dzieci bawiły się świetnie tworząc swoje własne animacje. Ponadto młodsze klasy zostały zapoznane z prezentacją na temat „Bezpieczny internet”.

Zwieńczeniem „TIKowego” dnia było rozwiązanie quizu z wykorzystaniem platformy Kahoot, który składał się z pytań zaszyfrowanych pod postacią kodów QR. Wzięło w nim  udział 28 uczniów. Najlepszymi okazały się same dziewczyny Maja Nowak z klasy V a, Julia Knitter z IV c oraz Zuzanna Pawlak z IV d.

Dzień przyniósł uczniom mnóstwo emocji i już proszą o powtórkę!