Mali naukowcy

We wtorek 14 listopada jedna z sal w naszej szkole zamieniła się w prawdziwe laboratorium naukowe. Uczniowie klasy III b i V b  wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Świat Młodych Badaczy”. Koordynatorem programu jest firma Henkel Polska. Podczas warsztatów, dzieci pod okiem wykwalifikowanych edukatorów, z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa,  przeprowadzały proste eksperymenty badawcze, obserwowały, zadawały pytania, stawiały hipotezy i samodzielnie poszukiwały na nie odpowiedzi. Zajęcia te pozwoliły „młodym badaczom” rozbudzić ciekawość odnośnie mechanizmów, które rządzą naszą rzeczywistością, a przez to zaszczepić w nich zainteresowania światem nauki.

Po zakończonych warsztatach każdy jego uczestnik otrzymał dyplom – pierwszy w życiu dyplom badacza naukowego.