Rozczytani drugoklasiści

W poniedziałek 27 listopada uczniowie klasy II b przybyli do czytelni w ramach akcji „Rozczytani drugoklasiści”. Gościem uczniów była pani pielęgniarka Mirosława Galińska, która przeczytała fragment książki Holly Webb ” Biedna, mała Luna” z serii „Zaopiekuj się mną”.

Dzieci poznały Bellę, suczkę Laury, która właśnie oczekuje narodzin szczeniąt. Laura nie może się doczekać, chociaż wie, że pieski trafią do nowych domów, gdy tylko wystarczająco podrosną. Gdy jednak szczenięta przychodzą na świat, jedno okazuje się bardzo słabe i rodzice dziewczynki nie mają pewności, czy przeżyje. Mała suczka, której Laura nadaje imię Luna, musi być całą dobę karmiona z butelki. To okazuje się ciężką pracą, ale dziewczynka postanawia zrobić wszystko, co w jej mocy, by ratować Lunę.

Ta wzruszająca historia poruszyła bardzo dziecięce serca. Z wielkim zatroskaniem słuchały, jak Laura z wielkim oddaniem opiekowała się małym szczeniaczkiem (oczywiście przy pomocy rodziców).

Ponadto dzięki lekturze dzieci zdobyły wiadomości dotyczące sprawowania opieki nad dopiero co narodzonym zwierzaczkiem, a przede wszystkim  nad tym wymagającymi szczególnej troski.

Wszystkim miłośnikom „braci mniejszych” polecamy tę  wspaniałą pozycję książkową. Pani  pielęgniarce dziękujemy za poświęcony czas.