Pierwszaki w objęciach sztuki

W mroźny poranek 1 grudnia uczniowie klasy I b brali udział w spotkaniu z malarką Panią Małgorzatą Borsukiewicz. Pracownia artystyczna wraz z galerią mieści się przy nowej fontannie na Placu Konstytucji 3 Maja. Pani Małgorzata zaprezentowała uczniom narzędzia, którymi się posługuje podczas tworzenia dzieła malarskiego np. sztalugę, paletę, szpachle, różnego rodzaju pędzle. Dzieci miały okazję zobaczyć różne farby i sposób, w jaki nakłada się je na płótno. Po zaprezentowaniu warsztatu artystycznego uczniowie obejrzeli obrazy wykonane przez artystkę oraz jej przyjaciół malarzy. Wszystkie dzieła przepełnione były bogatą kolorystyką, która jest odzwierciedleniem pozytywnych emocji artystki. W galerii Pani Małgorzata opowiedziała o inspiracjach malarskich, tematyce obrazów, technikach i warunkach w jakich powstają prace. Spotkanie z Panią Małgorzatą oraz możliwość obejrzenia jej prac przybliżyło dzieciom świat malarstwa, pobudziło ich wyobraźnię i chęć kreatywnego działania.  Dzieci były tak bardzo zainteresowane, że wychowawczyni klasy w imieniu dzieci zaprosiła artystkę do szkoły i poprosiła o przeprowadzenie warsztatów malarskich. Wszyscy do szkoły wrócili pełni wrażeń i pomysłów na przyszłe prace plastyczne.