W świecie baśni

Rankiem 5 grudnia pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną.

W czytelni powitała ich mama jednej z uczennic pani Małgorzata Senger. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do czytania pięknych baśni braci Grimm oraz Ch. K. Andersena. Pani Małgorzata przeczytała dzieciom dwie baśnie, nawiązujące tematyką do zbliżających się świąt. Pierwszą była baśń pt. ,,Kopciuszek”, natomiast drugą ,,Dziewczynka z zapałkami”. Dzieci bardzo zasmucił los bohaterki drugiej baśni. Stwierdziły, że należy pomagać innym, by każdy mógł szczęśliwie spędzać świąteczny czas. Pani Małgorzata tak zaciekawiła wszystkich czytanymi baśniami, że dzieci bardzo chciałyby poznać inne utwory czytanych autorów i dlatego poprosiły panią bibliotekarkę, by mogły już wypożyczać ciekawe książki z biblioteki szkolnej. Czas spędzony z mamą Oliwki w czytelni szkolnej minął szybko, ale wrażenia z wysłuchanych baśni pozostały na długo.