Zwierzęta też czują

We wtorek  19 grudnia uczniowie klasy III b pod opieką wychowawcy, przy pięknej zimowej pogodzie przemaszerowali ulicami miasta do przychodni weterynaryjnej DONA.Wycieczka zaplanowana została w ramach realizowanego wspólnie z biblioteką szkolną projektu edukacyjnego „Zwierzęta też czują”. Uczniów w przychodni przyjął jej właściciel, lekarz weterynarii, pan Tomasz Bogucki, który opowiedział dzieciom o pełnej poświęcenia i empatii pracy weterynarza. Oprowadził dzieci po wszystkich gabinetach, zaprezentował oraz wytłumaczył zasady działania skomplikowanej aparatury medycznej. Pan Tomasz przedstawił trzecioklasistom etapy leczenia zwierząt, a także opowiedział o ciekawych przypadkach zwierzęcych chorób i przypadłości. Dzieci najbardziej wzruszyła opowieść o szczeniaczku Sopelku, który uległ wypadkowi i ze złamana nóżką trafił do przychodni. Dzięki staraniom pana Tomasza i trudnej operacji, po 5 tygodniach, ku wielkiej uciesze właścicieli, piesek  wrócił do pełni sił.

Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w wycieczce, z uwagą słuchając pana weterynarza uczyli się odczuwać potrzeby zwierząt i rozwijać    w sobie tak ważną w życiu empatię nie tylko w stosunku do zwierząt, ale także,     a może przede wszystkim, do ludzi.

Dziękujemy panu Tomaszowi Boguckiemu za serdeczne przyjęcie oraz profesjonalne przekazanie najważniejszych zasad opieki nad zwierzętami.