Przedszkolaki w szkole

W piątek 2 marca gościliśmy w naszej szkole dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Pile. Przedszkolaki przybyły na zajęcia ruchowo – konstrukcyjne pod hasłem ” W zimowej krainie”.

Na początku spotkania dzieci pięknie swobodnie wypowiadały się o zimie na podstawie własnych doświadczeń i prezentowanych ilustracji. Wykazały się niemałą wiedzą dotyczącą dbania o zdrowie w okresie zimnych, mroźnych dni, szczególnie dostosowywania ubioru do panujących warunków atmosferycznych, odpowiedniego odżywiania się oraz zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu i lodzie.

Później przystąpiły do wznoszenia budowli z kolorowych klocków znajdujących się w sali gimnastycznej. Wszystkie przedszkolaki aktywnie, w pocie czoła pracowały, a efekty ich wysiłku możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach. W nagrodę za wykazanie się pomysłowością i kreatywnością otrzymały dyplom uznania i cukierki.