Najlepsza zupa na świecie z biblioteki

8 marca uczniowie klasy II b wybrali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana na zajęcia warsztatowe.

Na początku spotkania pani bibliotekarka zapoznała drugoklasistów z bogatym księgozbiorem tworzącym dział dziecięcy, czyli zbiorem książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Następnie wspólnie z dziećmi omówiła zasady zachowania w takim szczególnym miejscu, jakim jest biblioteka. Posłużyła się przy tym regulaminem biblioteki przedstawionym w postaci rysunków – piktogramów.

Później zaprosiła uczniów do wysłuchania fragmentów książki Susann Jserr i Mar Fererro pt. „Najlepsza zupa na świecie”.

Następnie zaproponowała zabawę z wykorzystaniem chusty Klanzy, podczas której dzieci przygotowywały zupy. Wcześniej każdy uczestnik zabawy wylosował nalepkę z obrazkiem warzywa. Wywoływane przez prowadzącą warzywa wskakiwały do „garnka” – chusty, a pozostałe dzieci potrząsały nią, aby warzywa się wymieszały. Oczywiście uczniowie również odpowiednio doprawiali zupę.

Pod koniec spotkania drugoklasiści wykonali pracę plastyczną „Garnek pełen witamin”.

Zajęcia przeprowadzone w bibliotece  po raz kolejny umożliwiły dzieciom utrwalenie ich wiadomości dotyczących zdrowego odżywiania. Okazało się, że i w bibliotece można „ugotować” kolorową, smaczną a przede wszystkim wartościową, bo pełną witamin zupę.