Mitologiczne potyczki

7 marca odbył się Szkolny Drużynowy Konkurs Mitologiczny dla klas piątych. Jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego – Agnieszka Jaroszewicz oraz Honorata Sekuterska. Trzyosobowe drużyny walczyły o tytuł najlepszych ekspertów w dziedzinie mitologii greckiej. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat bohaterów olimpijskich, dlatego też I miejsce zajęły aż dwie klasy. Poziom był tak wyrównany, a walka zacięta, ż nie można było ostatecznie wyłonić jednej zwycięskiej klasy. I tak ex aequo I miejsce zajęli reprezentanci klasy V a (Laura Bońka, Wiktoria Kamba-Kibatshi, Maja Nowak) oraz klasy V c (Paweł Samul, Zuzanna Borowiak, Agnieszka Gołębiewska). II miejsce zajęła klasa V b (Marta Kucharska, Marika Pytlarz, Julia Obarska) Konkurs był wspaniałą zabawą, a zarazem cudowną lekcją powtórzeniową dla widowni.