Trzecioklasiści w bibliotece miejskiej

12 marca uczniowie klasy III c wybrali się do Powiatowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zajęcia przygotowane przez panią bibliotekarkę bardzo zaciekawiły uczniów. Zostały im pokazane księgozbiory przeznaczone dla młodszych czytelników, ale nie tylko. Teraz już nie będą mieli problemu z odnalezieniem lektur czy książek dla najmłodszych. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem, kolejno wspólnie omawiali zasady przedstawione na piktogramach.

Następnie pani zaprosiła do wspólnego oglądania przygotowanej prezentacji „Historia książki”. Uczniowie zostali zapoznani z budową książki oraz z etapami jej powstawania. Mieli możliwość oglądnąć różnego rodzaju książki np. przestrzenną, ruchomą, trójwymiarową itp.

Kolejnym etapem było poznanie dawnych metod piśmiennictwa. Pani pokazała uczniom papirusy, pismo sznureczkowe, na gipsie i wosku.

Pod koniec zajęć pani zaprosiła uczniów do zabawy w drukarzy. Każdy z nich dostał szablon, który samodzielnie malował i mógł odciskać na kartce papieru.

Zajęcia były bardzo ciekawe!