Zupa z książki

We wtorek 10 kwietnia klasa III a wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udała się do Biblioteki Miejskiej, gdzie po zapoznaniu się z bogatym księgozbiorem wzięła udział w ciekawych zajęciach. Na wstępie uczniowie wysłuchali fragmentów książki  „ Najlepsza zupa na świecie” czytanej przez panią bibliotekarkę. Następnym punktem wizyty była super zabawa z chustą, gdzie wszyscy uczniowie byli określonymi warzywami i wspólnie gotowali smaczną i zdrową zupę warzywną. Po wesołej zabawie trzecioklasiści przystąpili do prac plastycznych. Wykonali kolorowe  garnki z wyklejonymi plasteliną warzywami. Garnki te zachęcały do spożywania zdrowych warzyw w każdej postaci. Była to już kolejna  wizyta uczniów w bibliotece miejskiej. Zachęceni bogactwem księgozbioru trzecioklasiści obiecali wrócić do biblioteki z rodzicami, aby zasilić szeregi czytelników.