Pierwszaki dbają o zdrowie

W ramach realizacji programu „Mleko, owoce i warzywa w szkole” uczniowie naszej „Piątki” podejmują różne działania.9 kwietnia uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią panią Krystyną Kołodziej gościli w gabinecie stomatologicznym pana doktora Wojciecha Laskowskiego. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska narzędziom używanym podczas codziennych zabiegów,  a nawet wejść w role „pacjenta” i „lekarza”. Fotel dentystyczny okazał się bardzo wygodny, a oglądanie lusterkiem uzębienia kolegów dostarczyło niemałej frajdy! Na specjalnym modelu szczęki uczniowie uczyli się prawidłowego szczotkowania zębów ściśle według instrukcji pana doktora. Dzieci zadawały pytania dotyczące pracy dentysty i sposobów dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedziały się „co należy jeść, aby zdrowe zęby mieć” oraz „jakiej szczoteczki używać do mycia zębów: manualnej czy elektrycznej”. Wzbogacone wiedzą wróciły do szkoły, gdzie jeszcze długo dzieliły się wrażeniami po wycieczce. Dziękujemy panu doktorowi za zaproszenie do swojego gabinetu.