Stworaki – warzywniaki

W ramach realizacji programu „Mleko, warzywa i owoce w szkole” w piątek 13 kwietnia uczniowie klasy III a  wykonywali Stworaki – Warzywniaki. W zależności od własnej koncepcji wykonania swojego ludzika trzecioklasiści przynieśli z domu różnego rodzaju warzywa. Po kilku minutach zastanawiania się zaczęły powstawać niesamowicie ciekawe warzywne postacie. Rodzaj stworka uzależniony był od wielkości i kształtu danego warzywa. Tak na przykład z ziemniaka powstał jednorożec, z marchewek trzy panny młode, kartoflany ludzik z włosami do pasa czy też paprykowy men. Po wykonaniu Stworaków – Warzywniaków uczniowie podawali walory odżywcze warzyw, z których wykonali swoje prace. Wszystkie ludziki ozdobiły wystawkę klasową  zachęcając do ich codziennego spożywania. Wiadomo, że trzecioklasiści są bardzo proekologiczni, zabrali więc swoje Stworaki do domu, aby się nie zepsuły.  Na pewno trafią tam  na talerze w postaci  zupy lub smacznej surówki.