Mistrzowie pięknego czytania

W piątek 27 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania” zorganizowany przez panią Krystynę Kołodziej, wychowawczynię klasy I c. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do czytania książek, które „są jednym z największych cudów ludzkiej cywilizacji”( M. Dąbrowska). Pierwszoklasiści zaprezentowali mistrzowskie czytanie. Jury w składzie: pani Elżbieta Puchalska – wicedyrektor szkoły i pani Katarzyna Bruzda – nauczyciel bibliotekarz oceniało prezentacje uczniów biorąc pod uwagę umiejętności interpretacji tekstu literackiego, dbałość o dykcję, wrażliwość na kulturę słowa. Komisja nie miała łatwego zadania w podjęciu decyzji, gdyż poziom prezentacji był wyrównany i wysoki. Ostatecznie mistrzem pięknego czytania w kategorii dziewcząt została Basia Kotula, a w kategorii chłopców – Marcel Janowski. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli wyróżnienia. W tym miejscu wypada wymienić nazwiska tych uczniów z klasy I c. Oto oni: Zosia Mamrot, Miłosz Nowak, Nikodem Sieńczak, Basia Oswald i Adrian Słomkowski. Pani wicedyrektor, pogratulowała zdobytych tytułów i wyróżnień oraz bardzo serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęciła pozostałych uczniów do udziału w kolejnych konkursach.