Wizyta strażaków

Rankiem 9 maja na boisko szkolne wjechał duży wóz strażacki. Uczniowie szkoły byli bardzo zaskoczeni. To Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Pile odwiedziła uczniów klasy I a. Była to wielka niespodzianka dla dzieci, ponieważ nie spodziewali się takich gości w klasie. Panowie strażacy zapoznali dzieci z zasadami postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, a także przypomnieli sposób powiadamiania odpowiednich służb  ratowniczych. Nie obyło się również bez sprawdzenia znajomości numerów alarmowych. Po miłej rozmowie i przypomnieniu ważnych spraw związanych z bezpieczeństwem, zaczęła się prawdziwa zabawa. Dzieci poznały umundurowanie strażaka, przymierzały hełmy i maski do aparatów oddechowych. Prawdziwą atrakcją okazał się wóz strażacki, jego wyposażenie i możliwość skorzystania z węża strażackiego, którym uczniowie zmoczyli boisko szkolne. Uczniowie klasy I a długo będą pamiętać to spotkanie. Teraz serdecznie dziękują dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Pile Panu Zbigniewowi Szukajło.