Pierwszaki w PRL – u

9 maja klasa I b wybrała się autobusem miejskim do Muzeum PRL – u oraz Muzeum Miłośników Munduru. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęty, zabawki, naczynia, które były używane przez ich dziadków i pradziadków. Oglądały z wielkim zainteresowaniem stare telewizory, telefony, radia i magnetofony sprzed kilkudziesięciu lat. Zobaczyły Elementarz Falskiego, z którego uczyły się kiedyś dzieci. Dowiedziały się co to jest kałamarz, atrament i stalówka. Oglądały zeszyty uczniów z dawnych lat. Spotkały Plastusia, który mieszkał w drewnianym piórniku wraz z gumką myszką oraz ostrzałką. Stowarzyszenie Miłośników Munduru to drugie miejsce, które dzieci miały okazję odwiedzić. Zainteresowanie, szczególnie chłopców, było ogromne. Dzieci zadawały dużo pytań, a założyciel tej Izby Pamięci z chęcią na nie odpowiadał. Dzieci podziwiały mundury wojskowe różnych sił zbrojnych, zdjęcia, albumy oraz pamiątki byłych wojskowych, które im kiedyś służyły. Miały okazję trzymać broń, którą używało wojsko. Oczywiście każdy chłopiec chciał potrzymać karabin. Dzieci były zdziwione, jak dawniej przekazywano sobie meldunki. Pan zaprezentował starą radiostację, która bardzo różniła się od dzisiejszych telefonów, jakich używają dzieci. W dobrym nastroju i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.