Pierwszaki kochają książki

Uczniowie klasy I c podejmują szereg działań, których główną bohaterką jest książka. W maju przypadają Dni Książki, w związku z tym 10 maja dzieci chcąc poszerzyć swoje zainteresowania czytelnicze, wybrały się z wizytą do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szymona w Pile. Uczniowie byli pod wrażeniem bogatego księgozbioru, poznali również regulamin korzystania z bibliotecznych skarbów. W sali rekreacyjnej usadowieni na mięciutkich poduszkach z prawdziwą przyjemnością wysłuchali historii o niegrzecznych świnkach i dobrodusznym wilku. Niemałej radości dostarczyła im również zabawa ruchowa z chustą animacyjną. Potem dzieci mogły się wykazać swoimi umiejętnościami plastycznymi wykonując ilustracje do wysłuchanego wcześniej opowiadania. Wizyta w bibliotece była bardzo owocna, dzieci postanowiły częściej odwiedzać to magiczne miejsce.