Pielęgniarka w III B

IMG_1091

W poniedziałek 8 czerwca uczniowie klasy III b mieli zaszczyt gościć mamę jednej z koleżanek, panią Lucynę Zdanowicz, która na co dzień pracuje w Specjalistycznym Szpitalu w Pile jako pielęgniarka na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanych w bieżącym roku szkolnym cyklu zajęć „Poznajemy pracę naszych rodziców”. Pani Lucyna przybliżyła dzieciom specyfikę pracy pielęgniarki pracującej w szpitalu. Jednak najbardziej ciekawym i pouczającym punktem spotkania były pokazy, podczas których dzieci zapoznały się z metodami sprawdzającymi parametry życia. Dowiedziały się, jak wykonuje się zastrzyki, do czego służy kroplówka, jak bandażuje się i usztywnia złamane kończyny, w jaki sposób opatruje się rany,   a nawet jak prawidłowo zakłada się gips. Zainteresowanie dzieci tematem było zadziwiające. Każdy chciał brać udział w pokazach i na własnej skórze doświadczyć zabiegów, którym poddawani są pacjenci SOR-u. Z pewnością każdy uczeń już teraz rozumie, jak bardzo odpowiedzialna i trudna jest praca pielęgniarki. Dziękując pani Lucynie Zdanowicz za ciekawe spotkanie uczniowie życzyli swojemu gościowi dużo zdrowia i wytrwałości w pracy, która przynosi ulgę w cierpieniu, a w wielu przypadkach ratuje ludzkie życie.