Wyprawa na działki

DSC_0173

15 czerwcu klasa I d odbyła wycieczkę tematyczną do ogródka działkowego w ramach programu rządowego „Owoce i warzywa w szkole”.  Dzięki uprzejmości rodziców naszej uczennicy Małgosi Stawery, dzieci mogły nie tylko zaobserwować zmiany zachodzące wiosną w ogródku, ale także posmakować owoców i warzyw. Jedliśmy pyszne truskawki, jagody i czereśnie. Na koniec każdy dostał sałatę, która  na pewno stała się składnikiem zdrowej kanapki zjedzonej na kolację. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają szkodniki roślin ogrodowych. To był bardzo udany dzień. Wycieczka sprawiła, że uczniowie są bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Uwrażliwiła dzieci na piękno przyrody, jej walory naturalno – zdrowotne oraz na umiejętne korzystanie z jej zasobów.  Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, jak i za słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na przyjście klasy.