OLYMPUS DIGITAL CAMERA

26 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zakończyli rok szkolny i rozpoczęli dwumiesięczne wakacje.

Tradycyjnie odbyły się apele dla różnych grup wiekowych. O godzinie 8.00 świadectwa odebrali pierwszo i drugoklasiści. Następnie tego zaszczytu dostąpiły klasy trzecie. O godzinie 11.00 odbyło się Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego, na którym gościliśmy prezydenta miasta Piły Piotra Głowskiego, dyrektorów pilskich szkół i przedszkoli, przedstawicieli Rady Miasta i Starostwa oraz parafii Św. Rodziny. Jak co roku były wzruszające przemówienia, kwiaty oraz wyjątkowo uroczyste wręczenie nominacji nowo mianowanym dyrektorom przedszkoli publicznych nr 18 i 19. Były także podziękowania za ciężką pracę i życzenia sukcesów, wytrwałości i bezpiecznych, najwspanialszych wakacji. Nie zabrakło części artystycznej, a więc recytacji, popisów wokalnych i tanecznych. Wyróżnienia powędrowały do uczniów, którzy mogli pochwalić się osiągnięciami nie tylko w nauce, ale również do utalentowanych sportowców. Poza tym najlepsi dostąpili zaszczytu wpisu do Złotej Księgi.

Po uroczystości wszystkim, i nauczycielom, i uczniom przyszło opuścić szkołę na długie dwa miesiące. Ale nie łudźmy się – jedni i drudzy będą odwiedzali ją podczas wakacji.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej ze łzą w oku pożegnali się ze szkołą szóstoklasiści, którzy po wakacjach rozpoczną „nowe życie” w nowych szkołach.