Pierwszaki na targowisku

Pulpit1

W poniedziałek 5 października klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami wybrały się na pilskie Targowisko Miejskie. Uczniowie przeszli główną alejką, gdzie przyglądali się, podziwiali i zapoznawali z pięknymi, zdrowymi okazami warzyw i owoców. Dzieci poznały sezonowe owoce takie jak: śliwki, winogrona, gruszki, jabłka oraz warzywa: paprykę, pomidory, brukselkę. Przy okazji wymieniały się wiedzą o potrawach z tych warzyw. Przechodząc od straganu do straganu uczniowie dyskutowali o tym, co najbardziej lubią jesć i jakie owoce najczęściej  kupują  ich rodzice. Uczniowie dowiedzieli się, że niektóre owoce i warzywa należy spożywać właśnie teraz, gdyż obecnie dojrzewają i są najlepsze, bo świeże. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały ilustracje kolorowych owocowo – warzywnych straganów.